Konečně ve svém

Alkoholik a bezdomovec dostal byt

A tak nějak zároveň jsem společně se Službou následné péče přivítal šestý rok abstinence.

Tento můj monolog neskončil slovy "že nepiju", ale byl tu ustřižen. Vzpomínka na své děti a vlastní rodinu překlopila radost z nové rodiny. Je pravdou, že na své oslavě se mám radovat a ne smutnit. Přiznávám, že jsem si plně vědom všeho, co jsem svým dětem způsobil a co jsem jim dlužný. Prostě s touto hlubokou jizvou žiji a snažím se co nejlépe. Abych mohl dělat radost aspoň těm, kterým jsem neublížil, nebo těm kteří mi už odpustili.

Byt jaký svět ještě neviděl.

Tyto fotky jsem dělal v nejmenším rozlišení. (špatně)
A takhle jak to vidíte je výsledek pětiměsíčního snažení. Takže, když otevřete dveře do mého pokojíku, tak se přerazíte o židličku a hlavou se zastavíte na skříni. To pod židličko je bývalý kyblík na smetí, nyní aspirant čekatel na fýkus. (Příště) A vedle se již rýsuje relaxační koutek, kde rozjímám na svým bytím a nebytím

Moje královské lože se zkládá z 2x(12x15) pružin. Protože jsou to zdravotní (polské) matrace a pro jistotu jsou dvě. (válenda s úložným prostorem - příště) Abych to neměl daleko na zem. Obrázky jsou vyšívané od nějaké babičky, která je darovala Adře a mě se líbily. Ten košík, co tam visí mezi nima, postrádá kytičku, která je zatím v šuplíku a čeká na umělcovo políbení. Vlastně je tam proto, že jsem ty obrázky pověsil na křivo a nějak jsem to musel vyrovnat.

Můj konferenční stolek tvoří dvě krabice od křupek a prkýnko z obývací stěny, které bylo navíc. Pozor. Je to velmi výborný úložný prostor pro sklenice na zavařování (prázdné), kterých se za rok nasbírá tolik, že jich stejně při dalším zavařování pochybí. Lampiča a budík je nedílnou součástí spacího "setu".

Zapoměl jsem na křesílko, tak to je k psacímu stolu (příště)

Jo a kytičky, to je moje. Tento aurelius cindapsus (česky blázen) je sice umělá, ale nevypadá, že ? Krása  A už i kvete, všiměte si. Tu vázičku jsem tam zapoměl, ta má být na stolu, ale na stolu jsou již vánoce, (viz dále)


No a ta stěna má jednu nezměřitelnou hodnotu. Její předností jsou chybějící zámky a tak nehrozí, že bych se do ní nemohl dostat. Ztrácení klíčů je moje silná stránka. Je až k neuvěření, že si něko myslel, že už dosloužila. Jakého velkého omylu se lidé dopouštějí. Ještě bude sloužit.

Tady se již blížíme do finále. Do kouta, kde bude psací stů. (příště) V současné době je to návštěvní koutek, studijní koutek, tvůrčí koutek  ...

Že tam nad tím vším visím já, není náhoda. Je to můj koutek a v něm se začínají psát nové dějiny bydlícího bezdomovce abstinenta. Přemýšlím, jak dlouho jsem takový koutek neměl.(nevím, vážně nevím) - Dočkal jsem se.

Koutek v plné parádě. Pokud přijdete dva, tak jedna židle je ještě u skříně. A kdyby jsme byly čtyři tak je tu křesílko a pokud nás bude požehnaně tak na "postel" si mohou sednout další tři. A to bílé vpravo u dvěří, to co není vidět, je odpadkový koš na obaly od čokolád, oplatků, bombónů a tak podobně. Tím jsem chtěl naznačit, že kolaudace tedy bude mezi 4. a 24.lednem příští rok mezi narozeninama a svátkem (mojim).

No a na závěr si dovolím přidat svůj stín, protože já ve svém koutku nesmím chybět. Jestli se díváte pozorně tak vidíte jesličky, kde jsou DVA Jéžíšci. "Více pruhů, více Adidas" říkají "ťamani", když prodávají značkové tepláky. No a já říkám: "Více Jéžišků více Vánoc". Tak ať je máte jako já každý všední den, když přijdete domů do svého pokoje. Pokoj vám, a nekonečnou víru v nekonečné Boží lásce.

Ješte tyto stránky nejsou hotové A dlouho nebudou. Bude to pořád jinačejší, ale pořád tak nějak, aby mi exekutoři toho moc neodnesli.

Poznámka pod čarou


Není těžké se dostat do jakékoliv nepříznivé situace. Těžké je se s ní nesmířit. Vstát a jít dál a hledat: "Jak to mám vlastně žít." Dovedu to ? - Dovedu. Dnes už to vím, ale na začátku cesty jsem si tím vůbec nebyl jistý. Konec konců, další stránka z Konsesuální konference o bezdomovcích a pak následná Živá kniha bezdomovce budou o této cestě hovořit v "nemilostrdné" pravdě. (A ten stín ? To jsem já ve svém bytě - není to pěkné ? JE.)