Jsem alkoholik‚ co dál

Aneb, kariéra alkoholika

Nepít. To jsem slyšel odevšad. Tak jsem si nechal dávat Antabus.To není lék. To vám v těle koluje taková chemikálie, která nesnáší alkohol. Když se napijete, tak hned ucítíte horkost a zčervenáte jak pomeranč. Pokud pokračujete, tak se vám začne zvyšovat tep a tlak. Pokud budete pokračovat, může vás to zabít. Mám to vyzkoušené. Znám "borce", kteří antabus běžně přepíjeli, ale já jsem s pitím hned přestal, protože jsem měl pocit, že mě tlukot srdce roztrhne hlavu.

 1. Z práce mě nakonec vyhodili, protože jak jsem přestal brát antabus, tak jsem zase začal pít. V nové práci potíže s alkoholem pokračovaly, Pil jsem tajně. Ze svého životního stylu, konzumovat všude alkohol, jsem nic neubral.

 2. Rodina přestávala fungovat. Byl jsem agresivnější a méně tolerantní. Projevila se alkoholická žárlivost. Skončilo to rozvodem. Změnou bydliště. Opustil jsem i děti.

 3. Dostavil se trvalý pocit zkroušenosti a začala se projevovat sebelítost.

 4. Začal jsem zjišťovat, že k jídlu mi stačí málo a přistihl jsem se, že začínám uvažovat o změně prostředí. U rodičů mě to přestalo vyhovovat. Mohl jsem pít jen doma a do hospody jsem chodil tajně.

 5. Úplně se mi zhroutil racionální pohled na život. - tomu se říká debakl Došlo k úplnému odcizení od všech rodinných vazeb.

 6. Utekl jsem od rodičů a bylo mi jedno kam jdu. To, že jsem hned neskončil na ulici bylo hlavně proto, že analyzovat a programovat bejvalo mým koníčkem.

 7. Vymyslel jsem si nové krédo pro život: „Přestal jsem pít, začal jsem chlastat.“

 8. Etika šla stranou. Byl jsem opět mistr světa. Kradl jsem a podváděl, abych měl na chlast. A že nejsem žádné béčko, tak i v tom jsem vynikal.

 9. Kámoše jsem si mohl vybírat. Na ulici nás bylo habaděj. A vlastně skoro všichni taky rádi pili. Ti, co nepili nemohli být mojí kámoši.

 10. Začaly se projevovat častěji absťáky, které končily na detoxu – odvykání na jednotce intenzivní péče.

 11. Sebelítost mi přerostla přes hlavu, dostavily se nedefinované úzkosti, a tak mám za sebou skoroúspěšný pokus o sebevraždu.

 12. Za svou kriminální kariéru jsem si vysloužil čtyři roky odnětí svobody v různých nápravných zařízení.

V tomto shrnutí zmizely časové úseky. Na ulici jsem byl necelých deset let a to přerušovaně. Někdy jsem se vrátil k rodičů a pak zase utekl. Někdy jsem se oženil a pak zase rozvedl. Prostě jsem zkoušel začít znova normálně žít. Pořád jsem se vracel ke svému koníčku, což byla práce a vlastně jsem rodinný typ a hledal jsem nové citové pouto, které by mi nahradilo moji rodinu..Vzhledem k tomu, že jsem si pořád hrál na konzumenta, tak mi ten alkohol vždy přetekl přes hlavu.

Poznámka pod čarou


Rodiče mi zemřely, když jsem byl v kriminálu. Děti se se mnou nebaví. Svému koníčku se věnuji už jen jako dobrovolník, protože kvůli alkoholu jsem přestal držet krok s vývojem a navíc "starého dědka" nikde nezaměstnají. To je základní výsledek mojí alkoholické kariéry.